Rizoto IV. aj o detektore

Autor: Boris Rybár | 11.2.2012 o 11:01 | Karma článku: 5,34 | Prečítané:  697x

Po dlhšom čase som si opäť našiel čas napísať RIZOTO (rozumej Relatívne Ironické Zhodnotenie Okolností Tohto Obdobia. Viac o názve sa dozviete tu.

ŠPORT:

Miroslava Šatana nateraz vyškrtli z „repre". Nie, že by na to on nemal herne, skôr my na to nemáme finančne (viac tu). Podľa platných zmlúv ak by sa v reprezentácii zranil musela by reprezentácia počas jeho liečenia platiť „materskému Slovanu" náklady spojené s jeho zmluvou. Keďže idú voľby nikto si takú finančnú sekeru na triko nevezme. Ale škoda. Bola by to celkom príjemná zmena keby sme si po Grékoch išli do Bruselu požičať pre zmenu my a ako dôvod by sme uviedli výdavky na hokejistu :-) Nič proti „Sharkymu"! Práve naopak. Stále je vo forme a menej unavený ako ostatní „exreprezentanti" dohromady čo si potrebujú oddýchnuť. („džingel" pa-ra-tap-ta-tá)

MATEMATIKA:

Zo slávnych výpočtov fúzatých mužov si za posledné obdobie pamätám najmä tieto. E = mc2 od pána A. E. a ešte 4 x 10 > 39 od istého M. Dz., ktorý na „tlačovke" takto počítal výhliadky pravice na povolebné „víťazstvo". Pravda druhý menovaný pán zabudol dodať, že 39 < 45 ktoré sú v tomto výpočte SMERodatné. Celé je to o percentách! Neviem či to súvisí s veľkou chlpatou opicou, ktorá nás v posledných dňoch všade prenasleduje, ale všimol som si že M. Dz. je vo výpočtoch percent naozaj dobrý. Čo ma privádza k myšlienke, že štátne a verejné inštitúcie, ktoré na internete zverejňujú zmluvy by okrem informácie či je fakturovaná suma s DPH alebo bez mali tiež uvádzať či je fakturovaná suma s PROVÍZIOU alebo bez. („džingel" pa-ra-tap-ta-tá)

POLITIKA:

Igor Matovič „očisťuje" svoju kandidátku! Nie že by som si myslel, že ľudia čo od neho odchádzajú mu to tam špinili, ale aj tak sa mi Igorovo (však jeho meno už zľudovelo) počínanie zdá „zvláštne". Najprv po sociálnej sieti zháňa osobnosti, potom sa verejne teší aké dobré osobnosti zohnal, nuž a napokon „detektorom lži" zistí, že uvedené osobnosti sú „nečisté". Nuž neviem čo je tu nečisté ale porovnanie jedného štátnika s jedným „kabaretným umelcom" mi vychádza nasledovne. Václav Havel si kedysi želal: „aby PRAVDA a LÁSKA zvíťazili nad LŽOU a NENÁVISŤOU". Igor Matovič si zdá sa želá: „aby ĽAVICA a EGO zvíťazili nad PRAVICOU a POKOROU." („džingel" pa-ra-tap-ta-tá)

ŠPORT:

Prezident ZFZ Ján Kováčik sa dohodol s Vladimírom Weissom, že s trénovaním futbalovej reprezentácie skončí. Mne sa síce zdalo, že s trénovaním Weiss skončil už po MS v Afrike, ale asi mám starý televízor. V každom prípade by Weissa mal podľa Kováčika nahradiť Pavel Vrba. Ten ale trénuje Plzeň a ani Vrba a ani manažér Plzne nechcú o tom rokovať. Takže máme reprezentáciu bez nasadenia, bez výsledkov a aj bez trénera. Podľa medializovaných informácií tak aspoň šetríme 35 tisíc Eur mesačne. To ma zase privádza k myšlienke, že ak sme mohli s cieľom šetrenia spojiť rozhlas a televíziu do RTVS s jedným riaditeľom môžeme spojiť aj hokej s futbalom pod jedného trénera. Čo si budeme hovoriť. Ušetrené peniaze sa v našom kraji  dajú minúť aj na „banány" a kto sledoval futbalovú kvalifikáciu na ME vie, že naši futbalisti v tom majú celkom dobrý hokej :-) („džingel" pa-ra-tap-ta-tá)

THE END

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?