Rusko „povedalo“ ANO Košickej Nore

Autor: Boris Rybár | 16.11.2011 o 20:02 | Karma článku: 8,27 | Prečítané:  2085x

Keby tento blog písal Ibrahim Maiga povedal by len: „Ty kokso", aj keď jeho výslovnosť písmenkami vyjadrím ťažko. Keď som si prečítal správu dňa, ktorú môžete nájsť tu, zožltol som ako bicykel Slovenskej pošty.

„Pavol Rusko odovzdal svoju stranu Nore Mojsejovej". Nestáva sa často aby Rusko „robilo" niečo len tak. Pravda v tomto prípade ide o „slovnú hračku", aj keď písmenká „sl" v prvom slove by som asi nahradil písmenkom „r" a písmenko „h" v slove druhom, písmenkom „s" a bolo by to výstižnejšie.

Ale aby som sa držal faktov budem citovať. Pavol Rusko sa vyjadril, že: „Ak sa naskytla možnosť niekomu pomôcť, prečo nie." Nuž priznám sa, oceňujem charitu každého druhu, ale nedarí sa mi identifikovať komu toto pomôže. Aj keď za pomoc občanom možno považovať aj fakt, že Nora Mojsejová nemusí zbierať desaťtisíc podpisov na založenie novej strany. A vďaka „Rusku" za to. Neviem si dosť dobre predstaviť, že by ma niekde na ulici „odchytila" Nora a mlátila ma Gucci kabelkou, až kým jej nepodpíšem súhlas so založením strany. V tomto smere to Rusko „myslelo" naozaj dobre.

Nora ma následne prekvapila sebakritikou, keď sa nechala počuť, že „150-člennú kandidačnú listinu bude viesť ona, a za ňou bude nasledovať 30 odborníkov". Je mi sympatické, že sa Nora za odborníka nepovažuje a hrdo sa k tomu hlási, ale možno len novinár nešťastne naštylizoval vetu. V každom prípade 119 zvyšných miest na kandidátke ostane asi neobsadených alebo sa o ne bude súťažiť v nejakej garážovej „reality show". Mimochodom v obrátenom tvare to dáva číslo „911", čo je chronicky známe tiesňové volenie v USA. Tak len dúfam, že v tom nie je žiadna symbolika potreby záchrany, ktorá nás čaká.

Navyše Nora nechce do kampane vložiť ani cent. Správa nehovorí, či svoj alebo náš, ale aj tak dobre. „Voličom" sa bude prihovárať cez video a internet. Táto správa asi najviac poteší „youtube" lebo to nepochybne bude znamenať nárast sledovanosti. Nám ostatným želám, aby nás tie videá obchádzali. V opačnom prípade sa budeme musieť pravidelne resetovať nejakým nápojom. Vo výsledku to ale dopadne rovnako, lebo tento spôsob vedie iba do liečebne na Prednú horu, kde si volebný program strany budeme môcť vypočuť od muža, čo sa na skupinových seansách predstavuje ako Braňo.

Čo Vám poviem? S Ruskom na večné časy a nikdy inak!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?