Sloboda na európsky spôsob

Autor: Boris Rybár | 10.10.2011 o 22:09 | (upravené 10.10.2011 o 22:55) Karma článku: 25,47 | Prečítané:  7713x

Keď išiel Igor Matovič na dnešnú koaličnú radu dal si na facebook status, že má pocit, že bude posledná. A veru sa zdá, že pomaly padá vláda, po nej Euro a potom Európska únia. Snáď aspoň ten facebook ostane. Televízia Markíza nám už núka v titulkoch informácie o tom ako sa vládna koalícia otriasa v základoch. Nahlas sa začína hovoriť o predčasných voľbách a pýtam sa: „Prečo vlastne?" Tak si v tom prosím urobme jasno páni politici v Bruseli aj doma!

Ak človek nastúpi do zamestnania znamená to iba toľko, že sa zaväzuje plniť to čo je v pracovnej zmluve napísané. Nič menej a nič viac. Neznamená to, že sa na ničom viac dohodnúť neskôr nedá, ale nedá sa to vynucovať. To by bola pracovná zmluva „bianco zmluvou".

Podobne ak strana vstúpi do koalície znamená to iba toľko, že sa zaväzuje plniť to čo je v koaličnej zmluve napísané. Nič menej a nič viac. Neznamená to, že sa na ničom viac dohodnúť neskôr nedá, ale nedá sa to vynucovať. To by bola koaličná zmluva „bianco zmluvou". Takže poprosím „slovensko-maďarských kresťanov aby to konečne pochopili" a ak už sa s touto vládou rozhodli urobiť čokoľvek nech sa k tomu postavia čelom a nehádžu to na SaS. Alebo sa na tento logický princíp podpisu zmluvy vykašlime a presaďme do nového zákona niekoľko ateistických ideí hoci pôvodne tam neboli.

Ak krajina vstúpi do „klubu" akým je Európska únia znamená to iba toľko, že sa zaväzuje plniť to čo je napísané v prístupovej zmluve. Nič menej ani nič viac. Neznamená to, že sa na ničom inom neskôr nedá dohodnúť, ale nedá sa to vynucovať. To by bola prístupová zmluva iba „bianco zmluvou". Takže poprosím „európskych dlhonadšencov aby to pochopili" a ak už sa rozhodli vyrobiť takú veľkú sekeru nech si zoženú vlastné drevo a slovenské lesy nechajú na pokoji. Alebo sa na tento logický princíp podpisu zmluvy vykašlime a presaďme do prístupovej zmluvy 2-násobky gréckych dôchodkov pre našich otcov hoci pôvodne sme si ich nedohodli.

A ešte jedna správa do Bruselu. Ak už sa tu ideme hrať takú tú logickú hru, že kto chce byť v klube má byť solidárny a kto solidárny nie je nech ide z klubu von, potom som za, ale hrá sa to takto! Prví idú z klubu von tí, čo neplnia pravidlá klubu. Druhí za nimi tí čo im to dovolili aj keď ich mali kontrolovať. Tretí za nimi pritakávači. A až za nimi tí, ktorým ešte sedliacky rozum slúži.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?