Chudoba po slovensky alebo ako vyžobrať 100 EURo denne!

Autor: Boris Rybár | 11.3.2011 o 18:41 | (upravené 11.3.2011 o 18:52) Karma článku: 13,72 | Prečítané:  2454x

Táto tragikomédia má nasledovné obsadenie. Moja manželka (ďalej ona), jej kolega Jakub (on) a neznámy spolubčan (ďalej „hladoš"). Mne ostala iba úloha rozprávača.

On a ona sedeli počas obeda v známej prevádzkarni rýchleho občerstvenia keď ku nim pristúpil hladoš. Vraj či by mu nekúpili nejaké jedlo. Ona sa ho teda spýtala prečo keď je hladný chce práve „značkové a nezdravé jedlo". Nie, že by mu nechcela prispieť, alebo jej záležalo na jeho zdraví. Iba jej to prišlo podozrivé.

Hladoš bol ale chytrý. Vraj nepotrebuje značkové jedlo a pokojne mu postači aj nákup z potravín. A tak sa ona, on a hladoš vybrali peši do najbližšej predajne potravín. Cesta im ubiehala pomaly a tak sa nevyhli ani konverzácii. On sa hladoša pýtal prečo nikde nepracuje. Dostal ale iba slovenskú odpoveď, že hladošov otec je gambler a matka musí šľapať. A tak hladoš nemohol doštudovať. Učil sa za kuchára ale „nevydalo". Čo vám poviem. V skutku smutný príbeh hladoša.

Keď eskalátor v nákupnom centre odkrajoval posledné metre z trasy do potravín odhodlal sa hladoš k hlasnému premýšľaniu. Vraj či by mu predsa len nedali nejaké drobné. Že už dnes 12 Euro „zarobil". A nechce ich okrádať o čas. Veď už do tých potravín trafí aj sám, len keby tých pár drobných mohli. Nemohli. Ona mu dala na výber: „Buď Vám kúpim jedlo alebo sa rozlúčime."

Hladoš bol síce hladný ale rátať vedel. Vraj bude lepšie ak sa rozlúčia lebo on už predsa má dnes 12 Euro a niekedy dokáže za deň „zohnať" aj 100! A to sa mu za tie dva rožky neoplatí trmácať až do potravín. On mu teda povedal aby sa na to kuchárčenie vykašľal lebo s tým stovku za deň aj tak nezarobí. Tak sa rozlúčili. Oni sa pobrali pracovať a hladoš sa pobral hlad(ov)ať.

Premýšľam koľko ľudí naozaj v núdzi nedostane odo mňa už nikdy pomoc „vďaka" takýmto hladošom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?