Vidíte to úplne zle!

Autor: Boris Rybár | 15.2.2011 o 7:35 | Karma článku: 10,20 | Prečítané:  1472x

Poviem Vám rovno v uplynulých dňoch som tiež chvíľu mal pocit, že žijem ozaj v čudnej krajine. V krajine zlodejov, lumpov a idiotov. Našťastie stačil jeden náraz lebkou do zárubne a už som zase normálny.

Už ma ozaj vytáčajú všetci čo sa sťažujú na zrušenú deafolympiádu. Pribrzdení negativisti, čo nedokážu veci vidieť z tej spávnej strany. Tak mi už preboha povedzte, vy odporcovia Jaromíra Rudu, koľko priemerných američanov zo sto vedelo ešte minulý týždeň kde je Slovensko? To čo tento muž spravil pre našu vlasť je ukážkou toho ako sa dá krajina propagovať aj bez peňazí. Mali by sme mu postaviť sochu ako v Edmontone Gretzkému. Pár sklamaných, sluchovo postihnutých športovcov je predsa cena, ktorú radi zaplatíme s cieľom zviditeľniť našu krajinu. A ešte je tu aj osveta posunkovej reči. Vy ste pred tým vedeli ako sa správne ukáže Absurdistan?

A čo, že STV podpisuje 40-tisíc externých zmlúv ročne? Veď je to predsa „slovenská" televízia. Má patriť slovákom. A nás je päť miliónov! Ak chcú uzavrieť zmluvu s každým z nás bude im to týmto tempom trvať 125 rokov! Kua, potrebujú podpisovať minimálne dvakrát toľko zmlúv ročne aby pri priemernej dĺžke života na slovensku stihli každého včas zazmluvniť. To zas bolo idiotských poznámok že 800-tisíc Eur za externé právne služby ročne je veľa. Majte Boha pri sebe! Však to je iba 20 Euro za zmluvu. To je brutálne málo. A za toľko zmlúv si to externí právnici STV záslužia. Nie jak hen tí exoti na Najvyššom súde čo nekresťanských 50 Euro zhrabnú na ročných odmenách a ešte budú sproste brýzgať na svojho štedrého predsedu.

Ste kompletní? Vážne sa Vás pýtam. Vy ste si ozaj mysleli, že politické nominácie sú odvodené od slovesa „nominovať"? Som zhrozený z toho čo v tých školách učia. Veď predsa každý kto odoberá teplo od Košickej teplárenskej chápe, že slovko nominácia je odvodené od nominálnej hodnoty odstupného. A že tam lietajú papaláši až z Bratislavy riadiť podnik? Slúchaj tu! Ty už ši bul u Košicoch? Bo ja tam študoval. Ci povím chlope jak žima perši raz uderila dva raz mi zmaržnul.  Skrátka riadiť tam dodávky tepla, musí niekto, kto teplo nevidel iba v oranžovo-trenkovom seriály s Davidom Haselhoffom. Niekto kompetentný z juhu. Tak vás prosím nezáviďte im tie peniaze! Však ich biznis je už za zenitom. Aj hen Iľko minule vravel, že sa globálne otepľuje. Keď to takto pôjde ďalej tak o pár rokov vlastniť tepláreň bude rovnaké ako vlastniť zbieku vinylových platní.

Konečne! Konečne naši politici pochopili, že podporovať nič nerobenie je nesprávne. Je to demotivujúce a zvrátené. Som pyšný, že poslali jasný signál všetkým o tom, že podporovať budú iba úprimnú snahu a nie vylihovanie. Začali rázne a začali dobre. Konečne tak máme zimný štadión kde príspevok štátu na jedno miesto v hľadisku presahuje 10-tisíc Eur. Je to síce iba 50-krát viac ako príspevok rodičom pri narodení dieťaťa, ale niekde treba začať. Treba už konečne rozmaznaným matkám povedať dôrazné NIE. Nebudeme už daľej bezbreho podporovať ich deti, ktoré nedokážu viac ako slintať na hrkalky a špiniť do plienok. Veď hádam nechceme skončiť ako Číňania. Narodiť sa dokáže každý blbec. A ani preto nemusí nič urobiť. Ak by sme nezastavili tento nezdravý trend včas bude nás za chvíľu jedna miliarda a to sa ešte len externí právnici STV zapotia. A že iné krajiny za 86 „milášikov" Eur postavia štyri štadióny? To sa tu prosím Vás bavíme o akých krajinách? Keď sa v roku 2002 v Göteborgu, nad Tatrou blýskalo a hromy divo bili, boli už tieto „akože krajiny" na mape?

Povráva sa, že máme čudný zákon o štátnom občianstve. Je to všade. V televízii aj v novinách. Už sa bojím aj konzervu otvoriť. Veď ale nebuďte ako také teľce! Je to ozaj také zlé? Veď premýšľajte! Keď nám na vyššie uvedené skutočnosti príde civilizovaný svet, bude sa slušným ľuďom jednoduchý spôsob ako stratiť slovenské občianstvo ešte aj hodiť. A posledný zhasne svetlo! Treba šetriť! Na nominálnu hodnotu odstupného členov predstavenstva elektrární!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?