Boh nám „Žehraj“!

Autor: Boris Rybár | 3.2.2011 o 21:46 | (upravené 4.2.2011 o 18:08) Karma článku: 14,16 | Prečítané:  1532x

Ako vraví Milan Markovič: „Slovensko je síce malá krajina ale za to chudobná". A  nie len to. Slovensko je chudobná krajina ale za to čudná. Tu sa dejú veci za ktoré sa nemusia hanbiť ani postavičky z „animákov" Walta Disney-ho. Na jednom kanáli si môžete pozrieť kocúra Toma ako po páde z dvanásteho poschodia pokojne odkráča. Neplatia tam žiadne fyzikálne zákony. Na kanáli vedľa si môžete pozrieť člena predstavenstva štátneho podniku, ktorý po pár týždňoch „práce" zinkasuje odstupné takmer sto tisíc Eur a odkráča rovnako pokojne. Neplatia zákony zdravého rozumu. Slovensko je síce čudná krajina ale za to bez zákonov!

V roku 1984 Jeff Bridges vo filme „Starman" preletel križovatkou na červenú lebo ako odpozoroval od svojej hereckej kolegyne „zelená = choď a červená = choď veľmi rýchlo." Ján Slota do kina nechodí. Na čo aj? On robí kino nám. Takže zelená = stoj a červená = vystúp. Vraj nepil a iba kontroloval pneumatiku. Vďaka nemu konečne chápem, že chodci sú vlastne iba vodiči, ktorí na červenú vystúpili. Keď nabudúce stretnete chodcu spýtajte sa ho na ktorej križovatke parkuje. Slovensko je síce krajina bez zákonov ale za to máme Jána Slotu! Ján Slota síce pije ale za to klame!

STV má dlh. Prepáčte nechal som sa strhnúť dezinformáciou z médií. Presnejšie takto. Máme dlh! Hlavné ale je, že si STV najala externého právnika, za pár miliónov Eur. Za toľko peňazí by síce mohli mať dvoch interných právnikov na každom poschodí a náhradných vo výťahoch, ale pár miliónov z cudzieho vrecka nie je veľa. A tak je STV síce nefunkčná ale za to zadĺžená!

Dobroslav Trnka má poradcu pre PR. Ten mu podľa rozhovoru v rádiu Expres poradil aby sa zviditelnil. Možno mal na mysli aby sa „Dobroš", ako mu priatelia vravia, natrel fosforom. Ale bývalý GP to poňal po svojom. A tak sme sa dozvedeli akí „trtulíni" sú našimi volenými zástupcami. To je taká indiánska logika. Priateľ môjho priateľa je môj priateľ. Nepriateľ môjho priateľa aj priateľ môjho nepriateľa je môj nepriateľ. Ale nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ. Takže ak by poslanci čo sa „trtúlili" zvolili bývalého generálneho trtulína naspäť do funkcie tak by im ich „trtúlenie" aj prepáčil.  Ale čo si budeme hovoriť. Kto sa netrtúli s nami trtúli sa proti nám. Slovensko síce malo nepochopiteľného trtulína ale za to vo vysokej funkcii!

Obec Žehra má tiež svoje problémy. Kedysi boli v našom kraji ojedinelé. Už sa ale šíria aj do iných obcí. A verte či nie nájdú sa aj také obecné zastupiteľstvá kde niektorí vedia čítať. Sľub sa im síce skladal ťažšie ako poľský nábytok kúpený na eBayi ale demokracia je už taká. Teror legitímnej väčšiny. Zakázať negramotným kandidovať je diskriminácia. Niesť dôsledky ich rozhodnutí je naše právo. Voľby síce vyhrali niekde aj analfabeti ale za to majú kompetencie!

Za boľševika môj strýko vravieval: „Nech Boh pobije aj ten režim, ktorý po tomto príde!" Režim sa už zmenil ale nemyslím si, že už sme dosiahli ten, ktorý posledný stojí za výmenu. Boh nám Žehraj!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Milujeme Slovensko

Vieme, že na to máme vo všetkých možných disciplínach.

ŠPORT

Rybáriková: Keby mi to niekto povedal, pošlem ho na liečenie

Slovenská tenistka postúpila už do osemfinále Australian Open.

KOMENTÁRE

Stavebné sporenie sa môže zapojiť do kampane „me too“

Nájsť čosi zneužívanejšie vo svete než tento produkt na Slovensku nenájdete.


Už ste čítali?