Chudoba po slovensky alebo ako vyžobrať 100 EURo denne!

Autor: Boris Rybár | 11.3.2011 o 18:41 | (upravené 11.3.2011 o 18:52) Karma článku: 13,72 | Prečítané:  2434x

Táto tragikomédia má nasledovné obsadenie. Moja manželka (ďalej ona), jej kolega Jakub (on) a neznámy spolubčan (ďalej „hladoš"). Mne ostala iba úloha rozprávača.

On a ona sedeli počas obeda v známej prevádzkarni rýchleho občerstvenia keď ku nim pristúpil hladoš. Vraj či by mu nekúpili nejaké jedlo. Ona sa ho teda spýtala prečo keď je hladný chce práve „značkové a nezdravé jedlo". Nie, že by mu nechcela prispieť, alebo jej záležalo na jeho zdraví. Iba jej to prišlo podozrivé.

Hladoš bol ale chytrý. Vraj nepotrebuje značkové jedlo a pokojne mu postači aj nákup z potravín. A tak sa ona, on a hladoš vybrali peši do najbližšej predajne potravín. Cesta im ubiehala pomaly a tak sa nevyhli ani konverzácii. On sa hladoša pýtal prečo nikde nepracuje. Dostal ale iba slovenskú odpoveď, že hladošov otec je gambler a matka musí šľapať. A tak hladoš nemohol doštudovať. Učil sa za kuchára ale „nevydalo". Čo vám poviem. V skutku smutný príbeh hladoša.

Keď eskalátor v nákupnom centre odkrajoval posledné metre z trasy do potravín odhodlal sa hladoš k hlasnému premýšľaniu. Vraj či by mu predsa len nedali nejaké drobné. Že už dnes 12 Euro „zarobil". A nechce ich okrádať o čas. Veď už do tých potravín trafí aj sám, len keby tých pár drobných mohli. Nemohli. Ona mu dala na výber: „Buď Vám kúpim jedlo alebo sa rozlúčime."

Hladoš bol síce hladný ale rátať vedel. Vraj bude lepšie ak sa rozlúčia lebo on už predsa má dnes 12 Euro a niekedy dokáže za deň „zohnať" aj 100! A to sa mu za tie dva rožky neoplatí trmácať až do potravín. On mu teda povedal aby sa na to kuchárčenie vykašľal lebo s tým stovku za deň aj tak nezarobí. Tak sa rozlúčili. Oni sa pobrali pracovať a hladoš sa pobral hlad(ov)ať.

Premýšľam koľko ľudí naozaj v núdzi nedostane odo mňa už nikdy pomoc „vďaka" takýmto hladošom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Trump nie je taký hlúpy, ako ho hrám ja, pripúšťa herec Alec Baldwin

Americký herec dokonalo zosmiešňuje budúceho prezidenta. Prestane, len keď Trump splní jeho podmienku.

SVET

Člověk v tísni: Z Donecka nás vyhnala aj ruská propaganda

Ruské médiá tvrdia, že humanitárna pomoc je využívaná na špionáž, hovorí JAN MRKVIČKA.


Už ste čítali?